Upravit stránku
  • Chlazení DELTON V
    Chlazení DELTON V (vertikální provedení)
  • Chlazení DELTON H
    Chlazení DELTON H (horizontální provedení)

Charakteristika vodního chlazení DELTON

Chlazení DELTON patří mezi zařízení typu PRE-MIX určené k chlazení a stáčení nápojů, především piva. Nápoje se ochlazují v nerezových trubkových výměnících (vlnovcích), jejichž vstupy a výstupy jsou dle typu chladiče umístěny na bočním nebo horním panelu přístroje. Chladicí trubkové vlnovce jsou spolu s nerezovým trubkovým výparníkem uloženy v chladicí nádrži, která je rovněž z nerezového plechu. Pro kontrolu je na straně chladičů vyveden ukazatel výšky hladiny vody, který slouží při manipulaci s chladičem zároveň jako výpusť z nádoby.

U chlazení typu DELTON H vyrábíme plášť chladiče z nerezu a u typu DELTON V z poplastovaného plechu. Konstrukce pláště je navržena tak, aby bylo zajištěné dobré větrání chladicího agregátu.

Nezbytnou součástí chladiče je recirkulační čerpadlo, které plní funkci vířiče vodní lázně a zároveň zabezpečuje recirkulaci chlazené vody, dle zapojení až k výčepním kohoutům. Díky tomu je nápoj ochlazován komplexně po celé délce vedení. Teplotu v chladicí nádobě můžete nastavit termostatem, který řídí i tvorbu ledové baňky jakožto akumulovaného zdroje chladu.